Bramy garażowe – na jakie warto stawiać?

Bramy garażowe zapewniają dodatkową ochronę, chronią samochód przed słońcem (lub deszczem) i umożliwiają łatwy dostęp do garażu. Jak można sobie wyobrazić, istnieje wiele bram garażowych i każdy z nich wydaje się mieć swoje zalety. Jak więc wybrać tę najlepszą?

Bramy garażowe i ich rodzaje

Na rynku znajdziemy naprawdę przeróżne bramy garażowe. Wszystkie można podzielić na trzy główne grupy. Pierwsza grupa to najczęstszy typ bram garażowych. Są one zazwyczaj wykonane z metalu i mają poziomy tor, który biegnie wzdłuż górnej części bramy. Tory te są przymocowane do wsporników po obu stronach otworu, co umożliwia ich przesuwanie w pozycji otwartej i zamkniętej.

Drugą grupę stanowią bramy garażowe dwuskrzydłowe. Wyglądają one bardzo podobnie jak bramy segmentowe. Trzecia grupa to bramy uchylne, które po otwarciu uchylają się pionowo, zamiast podnosić się poziomo, jak w przypadku innych rodzajów bram.

W jakie bramy garażowe warto zainwestować?

Jeśli chodzi o bramy garażowe, istnieje wiele opcji, ale w które z nich warto zainwestować? Jednym z popularniejszych rodzajów są bramy segmentowe, które są dość przystępne cenowo. Jeśli chodzi o bramy segmentowe w Śremie znaleźć można firmy, które oprócz produktu oferują również montaż bram. Mają oni również do zaproponowania napędy do bram, które automatyzują proces otwierania się garażu.

A oto inne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej bramy garażowej. Jest to oczywiście trwałość, wygląd i oczywiście względy bezpieczeństwa.

Po czym poznać wysokiej jakości bramy garażowe?

Brama garażowa jest jednym z najważniejszych elementów w domu. Chroni samochód i mienie osobiste, a jednocześnie dodaje urody zewnętrznej części domu.

Aby móc sprawnie wjeżdżać samochodem do garażu i z niego wyjeżdżać, potrzebna będzie wysokiej jakości brama, najlepiej taka wyposażona w napęd, by można było otworzyć ją za pomocą pilota. Równie ważna jest wytrzymałość i jej piękny design.