Aquawakacje – dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie do aquaparku?

Zawsze warto jest przekonywać swoje dzieci o tym, że można doskonale bawić się nawet z dala od telewizora czy komputera. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla każdego, a szczególnie już dla dziecka. W okresie letnim bardzo dużo obiektów rekreacyjno-sportowych organizuje najróżniejsze wydarzenia takie jak kolonie i półkolonie. Jest to świetna opcja na zorganizowanie czasu dzieciom. We Wrocławiu warto zwrócić uwagę na wydarzenie, jakim są Aquawakacje 2022. Odbywają się one w dniach 27.06-26.08. Podczas tych zajęć, dzieci mogą bardzo miło i aktywnie spędzić czas. Co warto jeszcze wiedzieć?

Czym są Aquawakacje 2022 we Wrocławiu

Projekt aquawakacje polega na ciekawych zajęciach w Aquaparku Wrocławskim. Zajęcia w ramach tej półkolonii prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów pływania jak też przez profesjonalnych animatorów. Zajęcia są mieszanką najróżniejszych zabaw i atrakcji z zajęciami dotyczącymi technik pływania. Dzieci w ramach Aquawakacji są uczone pływania od całkowitych podstaw. Dla tych, którzy potrafią pływać, przygotowane są specjalne warsztaty mające na celu doskonalenie technik pływackich. Aquawakacje mają miejsce przez 5 dni w tygodniu od godziny 8:00 do 17:00. W tym czasie dzieci znajdują się pod opieką doświadczonych osób. Rodzice zatem nie muszą być obecni podczas całego wydarzenia.

Atrakcje dla dzieci i dbanie o bezpieczeństwo

Wrocławski Park Wodny zatrudnił profesjonalnych instruktorów i animatorów, którzy dbają o bezpieczeństwo dzieci. Zajęcia prowadzone są tematycznie zależnie od dnia. Można wyróżnić np. dzień piracki, dzień olimpijski czy też dzień hawajski. Podczas zajęć zawsze miejsce ma zbiórka i kontrolowanie tego, czy wszystkie grupy są kompletne. Co więcej, w każdy dzień oferowane są starannie przygotowane, zbilansowane i zdrowe posiłki. Menu skonstruowane jest w taki sposób, aby nie tylko wpasować się w smaki najmłodszych, lecz także, aby przekonać ich, że zdrowe jedzenie również może być smaczne i pożywne.