3 powody dla których warto inwestować w okna aluminiowe

wybor okien

Aluminiowe okna są coraz częściej wybierane kosztem swoich plastikowych odpowiedników. Korzystają z nich nie tylko właściciele firm urządzający firmowe budynki, ale również właściciele gospodarstw domowych Dlaczego tak się dzieje? Oto 3 najważniejsze powody.

Powód pierwszy: znacznie mniej czyszczenia

W przeciwieństwie do okien i ram z drewna, aluminium jest bardzo odporne na rozszerzanie i kurczenie się pod wpływem zmian wilgotności. Oznacza to, że jest mniej podatne na wypaczanie i pęcznienie, gdy jest mokre lub zimne – tłumaczy pracownik firmy sprzedającej okna aluminiowe w Zachodniopomorskim. Jest to szczególnie ważne w przypadku okien skrzydłowych, które otwierają się pionowo, a na ich dolnych krawędziach znajdują się ciężarki, które zwisałyby w dół, gdyby skrzydła się wypaczyły. Ponadto gładka powierzchnia aluminium jest odporna na brud i kurz, więc nie gromadzi się na niej łatwo brud, jak w przypadku drewna. Dzięki temu jest o wiele łatwiejsze do czyszczenia.

Powód drugi: dużo większa wytrzymałość

Kolejną cechą, która odróżnia aluminium od innych materiałów, jest jego trwałość. Aluminium jest znacznie bardziej odporne na warunki atmosferyczne niż drewno czy plastik, co oznacza, że będzie służyć dłużej i nie będzie wymagać tak częstej konserwacji – dodaje pracownik firmy oferującej okna PCV w Koszalinie. Zwykle jest też dostępne w lepszej jakości wykończeniach, takich jak anodyzacja, co również zwiększa jego trwałość i wytrzymałość. W praktyce oznacza to, że takie okno może służyć właścicielom domu przez długie lata – bez obawy o jego kondycję.

Powód trzeci: wyjątkowe walory estetyczne

Estetyka to jeden z najważniejszych powodów, dla których warto wybrać właśnie okna aluminiowe. Dzięki wyjątkowemu designowi tego rodzaju produktów, można uzyskać elegancki wygląd, którego nigdy nie udałoby się osiągnąć przy użyciu innych materiałów.

Co ważne, aluminiowe okna doskonale odnajdują się w wielu pomysłach na aranżację mieszkania lub domu. Z powodzeniem można więc z nich korzystać zarówno w klasycznym budownictwie, jak i bardziej nowoczesnych odsłonach wnętrz.