Zdjęcie zębów 3D – kiedy występują wskazania do jego wykonania?

Zdjęcie zębów 3D to zaawansowane badanie, które pozwala uzyskać szczegółowy obraz naszego uzębienia. Kiedy jednak się je wykonuje?

Zdjęcie zębów 3D – kiedy taki zabieg może być konieczny?

Obecna dziedzina medycyny oraz stomatologii dysponują naprawdę zaawansowanymi narzędziami, dzięki którym możliwe jest wykonywanie naprawdę skomplikowanych badań oraz zabiegów. Dzisiaj powiemy sobie co nieco o kwestii, z którą wiąże się prawdopodobnie najbardziej szczegółowe badanie RTG jamy ustnej, jeżeli chodzi oczywiście o efekt końcowy. Jest to rzecz jasna zdjęcie zębów 3D w Poznaniu. Kiedy najczęściej wykonuje się takie badanie? Bardzo często dla przykładu przed zabiegami implantologii, kiedy to trzeba rozeznać się w kwestii układu zębów w jamie ustnej. Często również możemy spotkać się ze zdjęciami 3D w przypadku ortodoncji, chorób przyzębia, dodatkowych zębów, wad twarzoczaszki czy w przypadku chorób lub stanów zapalnych stawów skroniowo-żuchwowych. Badanie 3D daje o wiele więcej informacji na temat stanu zdrowia pacjenta niż ma to miejsce w przypadku zwykłego badania rentgenowskiego.

Jak najczęściej wygląda badanie w kwestii wykonywania zdjęcia zębów 3D?

Zdjęcia zębów 3D pod pewnym kątem wyglądają dokładnie tak, jak zdjęcia panoramiczne zębów w Poznaniu – pacjent musi siedzieć nieruchomo oraz odpowiednio się ustawić, aby aparat został dobrze wypozycjonowany. W tym przypadku jednak specjalny aparat rentgenowski działa na zupełnie innej zasadzie – wykonując serię zdjęć obraca się wokół głowy pacjenta, a następnie z otrzymanych wyników składany jest jeden panoramiczny obraz w twójwymiarze.

Nie wiesz, gdzie znaleźć klinikę od zdjęć zębów 3D? Sprawdź to w sieci!

Wykonywanie zdjęć zębów 3D nie jest zabiegiem, który możemy odbyć w każdej placówce stomatologicznej. Jak więc szukać kliniki, która ma tego typu badanie w ofercie? Dobrym pomysłem bez wątpienia będzie w tym przypadku sprawdzenie ofert poszczególnych pracowni RTG w Internecie. Z pewnością znajdziemy kilka takich placówek w naszej okolicy!