Za co płacimy u dietetyka?

dieta

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby skorzystać z pomocy dietetyka, który jest specjalistą posiadającym dużą wiedzę z zakresu żywienia. Może nam pomóc chociażby ustalić taką dietę, która będzie adekwatna do naszych potrzeb, jak również pomoże nam schudnąć, utrzymać wagę, wymodelować ciało. Za co odpowiada dietetyk i kiedy warto się do niego wybrać?

Chcąc cieszyć się odpowiednią wagą oraz prawidłowo funkcjonującym układem pokarmowym, zdecydowanie musimy pozbyć się naszych negatywnych nawyków żywieniowych. To jedna z najlepszych dróg do tego, aby nasz metabolizm będzie na odpowiednim poziomie. Na pewno warto sobie uświadomić, że negatywne nawyki żywieniowe to:
– nieregularne jedzenie,
– spożywanie dużej ilości alkoholu oraz palenie papierosów,
– brak spożywania warzyw i owoców,
– jedzenie produktów o wysokiej zawartości cukru, sztucznych składników,
– spożywanie produktów wysoko przetworzonych,
– spożywanie produktów smażonych, typu instant.

Dietetyk to zdecydowanie ten specjalista, który przeprowadzi z nami rozmowę, zaproponuje najlepsze rozwiązania, przygotuje dietę, którą łatwo wdrożymy i utrzymamy.

Co robi dietetyk?

Choć możemy uważać, że dopasowanie odpowiedniej diety nie jest problemem, w gruncie rzeczy jest bardzo trudnym zadaniem. Dietetyk musi brać pod uwagę nie tylko ilość kalorii, którą potrzebujemy, ale również wiek, sposób życia, rodzaj pracy i aktywności fizycznej, choroby, na które cierpimy oraz leki, które przyjmujemy. Zaproponowana dieta nie może bowiem powodować kłopotów w organizmie.

Rolą dietetyka jest:

– przeprowadzenie rozmowy,
– zdiagnozowanie potrzeb pacjenta,
– zapoznanie się z dokumentacją medyczną,
– rozpisanie diety oraz udzielenie wszystkich porad na jej temat,
– monitorowanie pacjenta,
– pomoc w rozwiązywaniu ewentualnych problemów.

Aby osiągnąć odpowiedni efekt, na pewno warto z dietetykiem, np. z https://fizjo-clinica.pl/ współpracować regularnie. Musimy pamiętać o tym, że dieta, którą mamy stosować, powinna być na początku maksymalnie uproszczona, aby wyrobić w sobie dobre, pozytywne nawyki żywieniowe. Im dłużej będziemy na diecie, tym na pewno nasza wiedza będzie bardziej rozległa. Oprócz stosowania diety, musimy również zdobyć wiedzę, dzięki której będziemy rozumieć, z jego względu dietetyk zastosował takie rozwiązania, a nie inne.

Zobacz także: https://glamstyle.pl/cukrzyca-co-moze-zaproponowac-nam-dietetyk/

Trzymanie się diety przyniesie w krótkim czasie bardzo dobre efekty. Nasz organizm będzie funkcjonował prawidłowo, będziemy czuć się lekko i przyjemnie.