Wynajem kamperów – 3 powody, dla których warto na niego stawiać

kampery

Wynajem kamperów to coraz ciekawsza alternatywa w przypadku dalekich podróży. Dlaczego jednak jest to opcja godna rozważenia?

Wynajem kamperów – dobry, jeżeli nie wiesz, czy chcesz mieć go na stałe

Wynajem kamperów we Wrocławiu dopiero od paru lat nabiera na popularności, a dopiero od 2021 roku można tak naprawdę zobaczyć prawdziwy boom na tego typu formę podróżowania. Nic więc dziwnego, że najczęściej Polacy decydują się nie na kupno kampera, a na jego wynajem. Jeżeli osoba zainteresowana kamperowaniem dopiero zaczyna przygodę z takim typem podróżowania i nigdy wcześniej nie miała z nim do czynienia, nie będzie od razu wiedziała, czy się do tego przekona. Wynajem kampera na Śląsku jest więc swoistym okresem próbnym – sprawdzeniem, czy dana osoba może na dłuższą metę jeździć po świecie w taki sposób. Nie wspominając, iż często wynajem jest po prostu bardziej opłacalny.

Wynajem kamperów to prawdziwa wolność w każdej podróży

O rosnącej bardzo szybko popularności kamperów już sobie powiedzieliśmy, ale skąd właściwie się ona bierze? Wielu ekspertów jest zdania, iż ludzie w okresie postpandemicznym są najzwyczajniej w świecie spragnieni wolności i możliwości swobodnej podróży, a kamper zdecydowanie jest w stanie im to zapewnić. Brak konieczności trzymania się wytyczonych szlaków, możliwość samowystarczalności dzięki kuchni czy łazience, a także brak konieczności spania w hotelu to główne powody, dla których ludzie tak bardzo polubili się z kamperami.

Wynajem kamperów – pojazd dobry i na lato, i na zimę!

Według badań rynkowych, w Polsce kampery są średnio wynajmowane na około 70-75 dni. Czasem dłużej, czasem krócej, lecz średnia wypada marnie w porównaniu do naszych zachodnich sąsiadów – w Niemczech średni czas najmu to 110-120 dni. Różnica jest więc jak widać naprawdę spora. Wypożyczalnie i firmy branżowe podkreślają więc, iż kamper wcale nie musi być sposobem na podróżowanie latem. Droższe modele na przykład z ogrzewaniem i mocniejszą izolacją sprawdzą się znakomicie także podczas zimowych podróży!