W jakich pomieszczeniach warto zamontować gres?

plyty gresowe

Pokrycie podłogi płytkami wykonanymi z terakoty lub gresu umożliwia łatwiejsze sprzątanie i zachowanie czystości w pomieszczeniu. Często wprowadza się takie rozwiązanie do kuchni lub łazienki, bo właśnie tam podłoga jest bardzo narażona na kontakt z wilgocią i zabrudzenia. 

Gres grantiti fiandre – jakie ma cechy?

Jednym z ciekawych produktów tego typu jest gres Graniti Fiandre. Można go zastosować do stworzenia efektownej kompozycji na podłodze. Płytki gresowe są ogólnie mniej wytrzymałe niż te z terakoty, więc trzeba uważać na to, by nie obciążać ich wyjątkowo ciężkimi meblami. Są często stosowane w łazience, gdzie nie ma wielu takich mebli.

Wygląd płytek gresowych może być bardzo różny, uzależnione jest to od producenta oraz typu. Płytki gresowe Floor Gres to typowe rozwiązanie podłogowe, stąd ich kolory są naturalnie bardziej stonowane. Płytki można ułożyć tak, by stworzyć w pomieszczeniu kompozycję geometryczną lub ciekawie zestawić ich odcienie.

Do czego pasuje gres Grantiti Fiandre?

Nowoczesne i łatwe do utrzymania w czystości płytki gresowe Refin lub Grantiti Fiandre to typowe rozwiązanie do kuchni lub łazienki. Poza tym mogą sprawdzić się w każdym wnętrzu, w którym trzeba często sprzątać. W tej grupie znajdą się praktycznie wszystkie pomieszczenia techniczne i użytkowe, spiżarki, a także korytarze i poczekalnie.

Obecnie podłoga z płytek jest często stosowanym wyborem w domach i mieszkaniach, choć może kojarzyć się z obiektami użytku publicznego. Płytki ceramiczne Rex lub inne opcje zostały jednak tak stworzone, by podkreślać domowy charakter wnętrza. Chodzi o kolorystykę i dopasowanie wzoru, jak również ostateczne wykończenie.

Pomieszczenia użytkowe – gres Refin

Płytki gresowe pasują do wszelkiego rodzaju gabinetów. Chodzi o pomieszczenia użytkowe, takie jak np. gabinety lekarskie lub punkty przyjęć. Łatwo jest dopasować ich kolor do przyjętego stylu lub wybrać deseń, który będzie ładnie łączył się z barwą ścian i mebli. Mogą to być płytki gresowe Grantiti Fiandre lub Refin.

Podsumowując, płytki gresowe wysokiej jakości będą ładnie wyglądać na posadzce różnych pomieszczeń użytkowych. Można się na nie zdecydować do mieszkania lub do np. gabinetu.