Szafki łazienkowe wiszące czy stojące? Który mebel wybrać?

lazienkowe szafki

Remontujesz łazienkę? Zastanawiasz się jakie meble łazienkowe wybrać do swojego wnętrza? Szafki łazienkowe wiszące będą idealnym wyborem do mniejszych łazienek, natomiast meble stojące znajdą swe uznanie w większych pokojach kąpielowych. Czy są to jednak jedyne opcje? Zapraszamy!

Szafki łazienkowe podumywalkowe wiszące

Planując wyposażenie łazienki, zwróć przede wszystkim uwagę na jej metraż. W małych lub mikroskopijnych łazienkach trudno będzie zmieścić szafkę, komodę i słupek oraz pozostałe, niezbędne elementy wyposażenia. W przypadku mniejszych pomieszczeń idealnie sprawdzą się meble łazienkowe wiszące – zajmują znacznie mniej miejsca niż modele stojące, a przy tym nadają pomieszczeniu lekkości i świeżości, a co równie ważne, pozwalają utrzymać porządek pod meblem. Ich wymiary zaczynają się już od 40 cm długości, a więc z pewnością znajdziesz idealny model do swojego wnętrza. Możesz również zdecydować się na szafki łazienkowe narożne wiszące – modele narożne pozwalają lepiej zagospodarować i wykorzystać wolną przestrzeń. 

Nie oznacza to jednak, że szafki wiszące łazienkowe nie sprawdzą się w pomieszczeniach o dużym metrażu. Wręcz przeciwnie! Sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się na jeszcze większe niż w rzeczywistości, a do tego wniosą powiew nowoczesności do wnętrza. Do takich pomieszczeń możesz wybrać na przykład model o długości 120 cm z dwiema umywalkami. 

jaka szafke do lazienki wybrac

Meble łazienkowe wiszące możesz połączyć z blatem, umywalką nablatową i wysoką baterią stojącą lub z zrezygnować z blatu i wybrać model z umywalką meblową i otworem na baterię. 

Decydując się na konkretne meble łazienkowe, zwróć uwagę z jakich materiałów zostały wykonane. Aby szafki posłużyły Ci przez długi okres i nawet po kilku latach użytkowania nadal wyglądały jak nowe, wybieraj produkty renomowanych producentów, którzy obejmują gwarancją swoje wyroby. Takie szafki łazienkowe wiszące znajdziesz w ofercie sklepu łazienkowego Pati Art Studio. 

Szafka łazienkowa stojąca

Najbardziej popularnym rozwiązaniem i dotychczas goszczącym w większości łazienek są szafki stojące. Będą idealnym rozwiązaniem do większych wnętrz oraz dla rodzin – ich pojemne szuflady i półki pomieszczą wszystkie kosmetyki domowników oraz środki czyszczące. Zmieszczą o wiele więcej przedmiotów niż modele wiszące. 

Plusem niewątpliwie jest to, że szafki łazienkowe stojące, możesz postawić w dowolnym miejscu i w razie potrzeby, chęci zmian, zwyczajnie przestawić je w inne. 

Który model wybrać?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, wybór zależy głównie od metrażu Twojej łazienki. W większych pomieszczeniach masz w zasadzie dowolność – możesz wybrać te meble łazienkowe, które zwyczajnie bardziej Ci się podobają. Jednak jeśli chodzi o małe łazienki, łazienki w blokach liczące zazwyczaj kilka metrów kwadratowych wybór nie będzie już taki łatwy. Projektanci wnętrz proponują do takich łazienek meble wiszące, które znacznie lepiej się prezentują niż modele stojące, ponieważ nie przytłaczają łazienki. Jeśli jednak zależy Ci na meblach stojących, wybierz te o mniejszych rozmiarach. 

Chcąc jak najlepiej zagospodarować wnętrze łazienki, możesz skorzystać z oferty salonów łazienkowych – w takich miejscach, jak wspomniany wcześniej salon Pati Art Studio, możesz skorzystać z pomocy projektantów i zamówić dla siebie projekt łazienki. Fachowcy wiedzą, jak rozmieścić wszystkie elementy wyposażenia, aby korzystanie z łazienki było jak najbardziej komfortowe. Ponadto, dokonując zakupów za kwotę 4000 złotych taki projekt otrzymasz gratis.