Skrzynie plastikowe – w jakich branżach się sprawdzają?

skrzynia plastikowa

Wielofunkcyjność pojemników wykonanych z tworzyw sztucznych sprawia, że są one bardzo dobrym wyborem w przemyśle niezależnie od branży. W szczególności nadają się do przechowywania lub transportowania produktów pozostawiających ślady na powierzchni opakowania.

Plastikowa skrzynka – dla branż chemicznych

Różnych rozmiarów skrzynie plastikowe są idealne w branżach chemicznych, np. farmacji, kosmetyce. Pojemniki muszą być przede wszystkim łatwe do umycia i odporne na częste płukanie, a nawet czyszczenie detergentami. Plastik w zależności od twardości i składu może być nawet poddawany wyparzaniu.

Przemysł kosmetyczny, farmaceutyczny wiąże się z transportem i przechowywaniem zarówno produktów w opakowaniach, jak i sypkich/płynnych (półprodukty, składniki). W związku z tym odpowiednia skrzynka magazynowa musi być wystarczająco szczelna oraz umożliwiać dokładne płukanie i dezynfekowanie.

Skrzynki plastikowe w branży spożywczej

W przemyśle spożywczym z powodzeniem wykorzystuje się skrzynki na mięso, pojemniki na warzywa i owoce, na pieczywo itd. Muszą być szczelne alb wręcz przeciwnie – gwarantować dobry obieg powietrza. Używa się ich do ekspozycji, magazynowania oraz transportu.

Tu również bardzo ważna jest możliwość dokładnej dezynfekcji stosowanych pojemników. Wszystkie muszą być regularnie czyszczone i to nie wyłącznie za pomocą wody. Skrzynki na owoce i warzywa wymagają szczególnie częstego mycia z uwagi na możliwy kontakt z ziemią i drobnoustrojami.

Szczelne i wielofunkcyjne pojemniki transportowe

Większość branż wybiera skrzynki plastikowe, jeśli chodzi o transport. Dzięki niewielkiej wadze pojemników ich pakowanie do np. samochodu i późniejszy rozładunek nie wymagają takich nakładów pracy. Trzeba jedynie uważać na ewentualne uszkodzenia wywołane rzucaniem i uderzaniem.

Podsumowując, pojemniki z tworzywa przydają się w każdej branży, bo mają wiele zalet. Jedną z nich jest łatwość utrzymania higieny, co jest szczególnie ważne np. w branży spożywczej. Są lekkie i mogą mieć różne kształty i kolory.