Siatka rolnicza – gdzie można ją zastosować?

siatka

Rynek rolniczy oferuje nam coraz więcej materiałów, dzięki którym praca staje się nie tylko efektywniejsza, ale również przyjemniejsza. Ma to ogromne przełożenie na bezpieczeństwo. Jednym z takich produktów jest siatka rolnicza. Gdzie można ją stosować?  Podpowiadamy.

Czym jest siatka rolnicza?

Do produkcji takich produktów używa się polietylenu o bardzo wysokiej gęstości. Mówiąc prościej, jest to żywica wytwarzana z chemicznej cząsteczki etylenu. Tworzywo to jest lekkie, ale bardzo wytrzymałe, dzięki czemu znajduje zastosowanie również w innych branżach. Warto mieć to na uwadze, gdy w obszarze naszych zainteresowań jest np. siatka rolnicza do bel w Mońkach. W sklepie znajdziemy również słomy oraz roślin pastewnych. Jest to idealne rozwiązanie,  gdy chcemy owinąć sianokiszonkę.

Siatka rolnicza wykazuje się dużą wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na rozciąganie. Materiał zapewnia siatce przede wszystkim odpowiednie właściwości użytkowe.

Gdzie można stosować siatkę rolniczą?

Ten rodzaj siatki w rolnictwie stosowany jest przede wszystkim do belowania, a także owijania kiszonki i roślin pastewnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy między innymi zapewnić ochronę przed szkodliwymi czynnikami, np. wilgocią. Jej właściwości i parametry dowodzą, że jest to najlepsze rozwiązanie.  Siarkę rolniczą możemy zastosować również w sadownictwie, pszczelarstwie oraz na woliery. Wszystko za sprawą niezwykłej trwałości takich siatek. O tym fakcie świadczy przede wszystkim możliwość użytkowania jej przez wiele sezonów, ponieważ produkt ten jest wytrzymały na zmianę temperatur, deszcz oraz promenowanie UV.

Coraz częściej wykorzystuje się ją również do okrywania słomy i siana. Ma to miejsce zarówno w okresie letnim, jak i jesiennym.

Siatka rolnicza –  na co warto zwrócić uwagę?

Rodzaje siatek różnią się od siebie za sprawą różnych parametrów i właściwości. Chcąc uzyskać odpowiednią ochronę roślin, należy dobierać je z odpowiednią uwagą i w sposób przemyślany.