Sadzonki jagody kamczackiej – gdzie można je kupić?

Jagoda kamczacka jest owocem, który w Polsce nie jest aż tak rozpowszechniony jak w innych krajach. Sytuacja ta jednak ostatnimi czasy zmienia się, co doskonale pokazuje ilość dostępnych odmian tego owocu u producentów. Jagoda kamczacka jest czymś, co warto sprawdzić, gdyż świetnie sprawdza się zarówno do deserów jak też do przetworów czy nawet i dań głównych. Do tego dochodzi bogactwo witamin i, kwasów organicznych czy składników mineralnych, które są ważne dla ludzkiego zdrowia. Dobrze jest zatem poznać podstawowe informacje na temat tego niepozornego owocu.

Gdzie zakupić sadzonki jagody kamczackiej

Jeżeli chce się kupić jagoda kamczacka sadzonki, warto wybrać się do dobrego gospodarstwa, które specjalizuje się w owocach tego typu. Często w takich miejscach można zakupić nie tylko sadzonki, ale też gotowy, zebrany i zadbany produkt. Jagoda ta jednak jest na tyle mało popularna w Polsce, że wielu decyduje się na posadzenie jej amatorsko, na swojej działce. Czy jagoda kamczacka jest trudna w opiece?

Uprawa jagody kamczackiej

Jagoda kamczacka jest bardzo popularna nie tylko wśród doświadczonych osób zajmujących się uprawą, lecz także wśród całkowitych początkujących adeptów tej sztuki. Uprawa tej rośliny jest bardzo prosta, a sam owoc jest odporny na wiele aspektów klimatycznych. Doskonale odnajduje się w ujemnych temperaturach. Krzewy tej jagody najlepiej sadzi się wiosną i jesienią. Najważniejsze jednak jest odpowiednie podłoże i nawóz. Dobrze jest skorzystać z kompostu czy też obornika. Jeżeli chodzi o nawóz, to najlepiej sprawdzi się naturalny. Oczywiście trzeba zadbać o podstawowe rzeczy takie jak odchwaszczanie i regularne podlewanie krzewów. Warto jednak pamiętać, że podlewać krzew należy według zaleceń. Z reguły krzewy jagody kamczackiej same sobie radzą i nawadniają się za sprawą opadów. Na podlewanie trzeba zwrócić uwagę podczas wyjątkowo ciepłych, suchych okresów. Wtedy podlewanie jest bardzo ważne. Należy też znaleźć gospodarstwo ogrodnicze na Śląsku, które oferuje różne odmiany jagody. Wówczas można zasiać owoc bezpośrednio pod swoje oczekiwania.