Piłkołapy – sprawdź, jak wybrać najlepsze?

Na pewno piłkochwyty zewnętrzne są bardzo ważnym elementem każdego biska zewnętrznego. Mowa tutaj nie tylko o boiskach do piłki nożnej, koszykówki, czy też siatkówki. Podczas meczów tych dyscyplin, piłka może opuścić boisko sportowe. Jest to spore zagrożenie dla widowni oraz przechodniów przy boisku. Sprawdź, czym są piłkochwyty i dlaczego warto w nie zainwestować. 

Czym są piłkołapy?

Na pewno warto w to wyposażenie zainwestować. Jak wybrać te najlepsze? Należy wiedzieć, że piłkołapy różnią się od siebie poszczególnymi wymiarami, jak i szerokością oczek. Są w stanie się dostosować do absolutnie każdej dyscypliny sportowej. Ich konstrukcja jest wolnostojąca i w tym wypadku jest przytwierdzona do ziemi.

Siatka sama w sobie rozciąga się na całej powierzchni boiska. Aby móc zagwarantować bezpieczeństwo na możliwie najwyższym poziomie, to warto samą siatkę rozstawić pod kątem odpowiednim. W sklepach znajdzie się siatki lżejsze. Odpowiednio zamontowane powstrzymują piłki mocno wybite poza linie boiska.

Piłkochwyty zewnętrzne – jakie są dostępne na rynku ich rodzaje?

Na pewno pierwszy rodzaj, jeśli chodzi o piłkochwyty zewnętrzne, to siatki wykonane z polipropylenowe. To tworzywo się wyróżnia sporą giętkością, a także elastycznością. Montaż takich piłkochwytów jest całkowicie bezbolesny. Bardzo dużym plusem jest to, że materiał odporny jest na różnego rodzaju warunki atmosferyczne.

Sporą popularnością cieszą się także piłkochwyty polietylenowe. One niestety mają dosyć niską elastyczność. Są odporne na czynniki zewnętrzne, a także są wodoodporne. Posłużą one na sportowym boisku przez naprawdę długi okres i do tego będą w stanie nienaruszonym.

Wybór oczywiście należy do właściciela danego obiektu sportowego, czy też jego zarządcy. Wiadomo, że na wybór ostateczny ma także wpływ posiadany budżet. Bywa z tym różnie. Czasem jest on większy, a czasami mniejszy. Oczywiście im większy, tym lepiej, chociaż piłkochwyty nie należą do drogiego wyposażenia.