Najnowsze trendy we fryzjerstwie

Od ubiegłego sezonu ulice pełne są kobiet, które oszalały na punkcie ombre. Takie farbowanie nadaje się dla kobiet w każdym wieku. Ciemnowłose panie postawiły na intensywny blond na końcówkach, a blondynki zakochały się w platynowym odcieniu od połowy długości włosa.

To jednak nie jedyne sposoby na wykorzystanie tego urodowego trendu. Odważniejsze kobiety mogą sobie pozwolić na szaleństwo z kolorem. Ciemne brązy nadają się do gradacji odcieni wiśniowych i śliwkowych. Włosy w kolorystyce blond będą świetnie współgrały z odcieniami intensywnymi: niebieskimi, zielonymi, fioletowymi i różowymi. Taki wiosenny akcent na włosach od razu sprawi, że poczujesz zew lata! Nie martw się tym, że za jakiś czas takie odważne farbowanie wyjdzie z mody.

Ombre zyskało taką popularność właśnie dlatego, że nie wiąże się z długotrwałym i męczącym czekaniem na wypłukanie koloru lub odrośnięcie włosów. Taki styl nie wymaga utleniania odrostów ani ich farbowania, ponieważ rozjaśnianie lub koloryzacja odbywa się jedynie na ostatnich fragmentach włosów, a ich długość zależy tylko od ciebie! Możesz zrobić modne ombre od wysokości ucha, albo tylko na ostatnich kilkunastu centymetrach włosów.

Dzięki temu, jeśli będziesz chciała zrezygnować z efektu, fryzura ci się znudzi, lub wyjdzie z mody, będziesz mogła w prosty sposób zmienić stylizację. Wystarczy, że obetniesz fragmenty włosów poddane modyfikacjom. To doskonały sposób na bezproblemowy powrót do wyjściowego stanu włosów bez komplikacji. Dawno we fryzjerstwie nie gościliśmy tak wygodnego trendu, który zyskał całe mnóstwo zwolenniczek.

Proste, kręcone, długie czy krótkie?

Wiele kobiet, które ma kręcone włosy pragnie mieć włosy idealnie proste, często prostują je codziennie, a jak wiadomo to bardzo je niszczy. Natomiast kobiety, które są właścicielkami prostych włosów robią wszystko by nadać im puszystości i objętości, kręcąc je, susząc, układając i stylizując.

Zabiegi te może pomagają na chwilę, nasze włosy w końcu wyglądają tak jak byśmy tego chciały, ale nawet nie zdajemy sobie sprawy jakim kosztem. Może lepiej było by nauczyć się odnajdywać piękno we włosach jakie posiadamy. Co do długości to zdecydowanie praktyczniejsze są włosy krótkie, szybko się je myje, łatwo się układają, nie plączą się i szybko wysychają.

Jednak chyba każda kobieta marzy o pięknych, lśniących, długich włosach – najlepiej za ramiona albo jeszcze dłuższych. W tej kwestii zgodni są również mężczyźni.

Długie włosy to jest to

Marzą o nich nie tylko panie, ale również panowie. Gdzie znaleźć kompromis? Część kobiet nie może sobie pozwolić na długie włosy. Po pierwsze na prawdę ciężko jest takie włosy utrzymać, a po drugie nie zawsze są one wygodne. Zwłaszcza jeżeli pracuje się w biurze lub administracji, codzienne związywanie włosów w koka na pewno nie jest ulubionym zajęciem żadnej kobiety. Każdy musi znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie, a jeżeli chodzi o mężczyzn to oni raczej zaakceptują praktycznie wszystko, więc o to nie powinnyśmy się raczej martwić.

Dlatego pokochajmy nasze włosy, nauczmy się z nimi żyć, od czasu do czasu można zaszaleć i kręcone włosy wyprostować, a proste zakręcić, ale nie przesadzajmy z tym, bo każdy z nas jest inny i właśnie to jest piękne.