Garnitury i eleganckie buty męskie zapewne znajdują się w szafach większości panów. Są to bardzo ważne elementy garderoby, chociaż niekoniecznie często po nie sięgamy. Warto natomiast dowiedzieć się, kiedy taki strój rzeczywiście jest wymagany oraz co zrobić, aby przez większość roku nie kurzył się na wieszaku. 

Jakie garnitury nosimy najchętniej?

Garnitury wydają się niekoniecznie najwygodniejszymi elementami naszej garderoby. Na pierwszy rzut oka łatwo dostrzec, że materiał bywa gruby i sztywny, a to głównie z powodu tego, że chcemy możliwie ograniczyć gniecenie. Zarówno spodnie, jak i marynarka pozostają ze sobą spójne. Dopełnieniem są eleganckie buty męskie, które bardzo często dobierane są kolorystycznie. 

Ale dlaczego tak chętnie zakładamy garnitury? Przede wszystkim dobrze skrojony zestaw sprawia, że czujemy się pewnie i dobrze. Bardzo podobnie kobiety czują się w sukienkach. Jednocześnie szyty na miarę garnitur to gwarancja, że nasza ruchy nie będę skrępowane. W sezonie letnim dobrze jest natomiast wybierać marynarki, które nie mają pełnej podszewki. Dobrej jakości tkanina pozwoli skórze oddychać, dzięki czemu wysoka temperatura nie będzie tak odczuwalna. W niektórych sytuacjach możemy natomiast pozostać w samej koszuli i spodniach, co też wydaje się spełniającą nasze oczekiwania opcją. Tak naprawdę garnituru nie zakładamy najczęściej ze względu na własne zachcianki. Wiąże się to z konkretną okazją…

Kiedy nosimy garnitury?

Bez wątpienia można by stworzyć listę okazji, które wymagają od nas założenia garnituru i koszuli, a całość zwieńczą eleganckie buty męskie. Czasami jednak możemy nie zdawać sobie sprawy z  tego, że dress code wiąże się właśnie z koniecznością włożenia takiego stroju. Jeżeli nie mamy pewności, zawsze warto zapytać. Organizator wydarzenia udzieli nam odpowiedzi, dzięki czemu będziemy mogli przygotować odpowiednią stylizację. 

Garnitury najczęściej przydają się nam na śluby, chrzciny, komunie, pogrzeby, imprezy firmowe, do opery czy ważne spotkania z klientami lub rodzinne. Możemy też udać się do eleganckiej restauracji, w której obowiązywać będzie taki stój. Ubierając taki zestaw, okazujemy drugiej osobie szacunek. 

Czy garnitur może być przydatny na co dzień?

Czasami zdarza się i tak, że nasza praca wiąże się z koniecznością noszenia garnituru. Taka sytuacja nie jest jednak spotykana szczególnie często i większość panów trzyma jednak ten elegancki strój na nieco ważniejsze wydarzenia niż urodziny znajomego czy wyjście do restauracji. Warto wiedzieć, że jeżeli wybierzemy odpowiedni garnitur i pasujące do niego elementy, to będziemy mogli wykorzystać je także w codziennych stylizacjach. Na przykład eleganckie buty męskie, ale o klasycznym kształcie idealnie wyglądają z chinosami i nieco mniej oficjalną koszulą. 

Nie można zapominać też o szelkach czy kamizelkach. Marynarki niekiedy zestawia się nawet z jeansami, o ile wyglądają razem spójnie. Warto próbować nowych zestawień i bawić się modą. Może się okazać, że nasza szafa kryje wiele ubrań, które świetnie prezentują się w niebanalnych i nieco ekstrawaganckich połączeniach. 

Jak wybrać eleganckie buty męskie? 

Dla wielu mężczyzn wybór odpowiednich butów jest sporym wyzwaniem. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby był to model wygodny, ale jednocześnie na tyle uniwersalny, aby można było zakładać go do różnych garniturów czy koszul wciągniętych w spodnie. Eleganckie buty męskie to przede wszystkim tak zwane półbuty. Warto zaopatrzyć się w jedną lub dwie pary, które idealnie dopełnią nasze stylizacje. 

Powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości, co zapewni im nieprzeciętną żywotność. Pamiętajmy, że jeżeli wybieramy warianty skórzane, to musimy regularnie o nie dbać. Nieco prostsze w czyszczeniu są buty wykonane z ekologicznej skóry bądź innych, naturalnych zamienników produktów pochodzenia zwierzęcego. Zawsze przymierzmy model, aby upewnić się, czy rzeczywiście jest on wygodny. Podczas ważnych okazji (wesel czy bankietów) wiele czasu spędzamy, ruszając się lub pozostając w pozycji stojącej.