Metody pielęgnacji suchej skóry – na które warto zwrócić uwagę?

Sucha skóra

Współcześnie z problemami suchej skóry musi się mierzyć niejedna osoba. Czy to znaczy, że w walce z nimi jesteśmy na straconej pozycji? Oczywiście, że nie! Zdecydowana większość ludzi borykających się z taką przypadłością nie wie, jak się z nią uporać. Świat na szczęście zna metody radzenia sobie z tym kłopotem. To nic innego jak uczucie szorstkiej, mało elastycznej powierzchni skóry. Do tego często jest ona popękana i pojawia się wrażenie szczypania. Istnieje jednak sporo rozwiązań, które skutecznie pomagają w radzeniu sobie z tego typu dolegliwościami.

Jak powstaje sucha skóra?

Przyczyny powstawania suchej skóry są liczne i różne. Efekt ten jest spowodowany między innymi nieodpowiednią pielęgnacją ciała, ubieraniem zbyt szorstkich ubrań, a także nieodpowiednim, niedostatecznym nawadnianiem organizmu. Promieniowanie UV, długotrwałe przebywanie na zbyt zimnym lub zbyt gorącym powietrzu, brak stosownego nawilżenia ciała nierzadko prowadzi do uszkodzenia płaszcza lipidowego naskórka, przez co skóra uwalnia bardzo dużo wilgoci, finalnie cierpiąc na przesuszenie. Tymczasem naturalne wysuszenie skóry najczęściej występuje u osób starszych.

Przede wszystkim – sięgnij po podstawowe, naturalne metody

Bywa, że problem suchej skóry jest tylko chwilowy. A znowu zmiana nawyków, dbanie o prawidłowe nawadnianie organizmu albo ograniczenie szkodliwych czynników, wpływających negatywnie na kondycję skóry, potrafi zdziała

cuda. Jeżeli jednak problem nie znika tak szybko, należy się wsłuchać we wskazówki wysyłane przez organizm i wyeliminować wszystko to, co szkodzi skórze. Najlepiej ograniczyć długie kąpiele w bardzo gorącej wodzie. W trakcie nich usuwamy bowiem niewidzialną ochronę skóry, co powoduje pozbywanie się wilgoci i pogarszanie się stanu skóry. Warto pamiętać o stosowaniu delikatnych kosmetyków myjących, a także o nakładaniu kremów pielęgnacyjnych. Zmiana nieprzyjemnego dla skóry materiału z naszej garderoby też może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jednak jeśli mimo tych działań problem suchej, pękającej skóry nie zniknie, najlepiej skonsultować to ze specjalistą.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Jeżeli domowe sposoby nie poprawiają kondycji naszej skóry, warto wybrać się do specjalisty-kosmetologa, który profesjonalnie oceni stan skóry i zaproponuje fachową pomoc. Jedną z metod, którą znajdziemy w gabinecie medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa. To zabieg poprawiający wygląd skóry w zdecydowanie skuteczniejszy sposób, niż preparaty stosowane w domowych warunkach. Kiedy kosmetyki docierają tylko do zewnętrznych warstw skóry, mezoterapia igłowa efekty swoje uzyskuje na drodze dostarczania cennych substancji wprost do głębokich warstw, poprzez wstrzykiwanie małych dawek substancji odżywczych. Rezultaty są fenomenalne, niemożliwe do osiągnięcia przy użyciu zwykłych kosmetyków. Warto więc wybrać się do specjalisty, który profesjonalnie zajmie się zbadaniem skóry i oceni, jaki zabieg wybrać.

Zmagasz się z suchością skóry? Nie odkładaj tego problemu na później

Jeżeli skóra przestaje wyglądać zdrowo, jeżeli jest przesuszona i matowa, nie należy tego lekceważyć. Istnieje wiele naturalnych, domowych metod radzenia sobie z tą dolegliwością. Jeśli natomiast rozwiązania te nie działają, a kondycja skóry wydaje się pogarszać, warto wybrać się do profesjonalnych specjalistów wykonujących zabiegi kosmetyczne, którzy zajmą się suchością skóry od początku do końca. Tymczasem lekceważenie tego problemu, oprócz niekorzystnych zmian w wyglądzie skóry, doprowadzi też do nieprzyjemnych objawów fizycznych, czyli uczucia bólu, swędzenia, szczypania bądź napięcia skóry. W takim przypadku zdecydowanie warto o siebie zadbać, by odzyskać naturalne poczucie komfortu.

Chcesz więcej szczegółów na temat pielęgnacji tego typu skóry? Zerknij tutaj: Problemy cery suchej – jak im przeciwdziałać?