Leasing samochodów dostawczych – 3 powody, dla których warto na niego postawić

leasing

Leasing samochodów dostawczych nie bez powodu staje się najpopularniejszym sposobem na finansowanie zakupu tego typu pojazdu. Oto 3 powody, dla których tak się dzieje!

Leasing samochodów dostawczych – świetna opcja w kwestii optymalizacji podatkowej

W przypadku aut dostawczych jednym z najważniejszych powodów, przez które leasing samochodów dostawczych w Szczecinie jest tak popularną formą finansowania, bez wątpienia jest łatwość w optymalizacji podatkowej tej metody kupna pojazdu. Nie wszyscy jednak mogą wiedzieć, o co dokładnie chodzi, więc przyda się tu małe wyjaśnienie. Raty leasingu są podzielone na część kapitałową oraz odsetkową. Część tych kwot można bez problemu wpisać w koszty uzyskania przychodu, co dla przedsiębiorców jest ogromnym bonusem, który jest niezwykle opłacalny.

Leasing samochodów dostawczych to często szansa na rozwój dla młodych firm

Firmy, które dopiero co stawiają pierwsze kroki na rynku, często nie mają łatwego startu. By bowiem móc od razu być konkurencyjnym, konieczne jest zakup odpowiednich narzędzi do pracy, w tym niekiedy samochodów dostawczych. Plusem leasingu w przypadku takich firm, jak na przykład BATEX Autoryzowany Partner Millennium Leasing bez wątpienia jest jednak fakt, iż leasing wymaga mniejszego wydatku na start, a dodatkowo nie wymaga od przedsiębiorstwa aż tak mocnej kontroli kredytowej, jak ma to miejsce w przypadku chociażby kredytu gotówkowego.

Leasing samochodów dostawczych nie obciąża zdolności kredytowej

Kolejną bardzo ważną kwestią, która przemawia na korzyść leasingu – niezależnie od tego, czy mówimy tu o firmie, czy o osobach prywatnych – jest fakt, iż leasing samochodu dostawczego nie wpływa na zdolność kredytową leasingobiorcy. Dlaczego? Aż do momentu ewentualnego wykupu przy końcu umowy leasingowej samochód jest bowiem własnością firmy, która obsługuje leasing. Nie jest to więc środek trwały leasingobiorcy, a więc nie wpływa na jego zdolność kredytową. To bardzo ważna informacja dla wielu osób.