Kompensator gumowy – czym jest?

Kompresor gumowy powstał po to, aby redukować wewnętrzne naprężenie w instalacjach wywołane przez nieprawidłowe ciśnienie, wibracje czy czynniki związane z wysoką temperaturą. Amortyzuje przemieszczenia układów osiowych, kątowych i poprzecznych.

Z jakich elementów jest zbudowany kompresor gumowy?

Praktycznie każdy kompensator gumowy jest zbudowany z materiałów elastomerowych, które dodatkowo są wzmacniane materiałami syntetycznymi. Pomaga to ustabilizować pracę każdej instalacji. Wybierając element najwyższej jakości można cieszyć się z jego niezawodności.

Współpracujący z kompresorem gumowym zawór antyskażeniowy daje gwarancję, że instalacja przemysłowa będzie działała niezawodnie. Istnieje obecnie możliwość wykonania każdego z tych komponentów z najwyższej jakości materiałów, dlatego odznaczają się one odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Jakie informacje warto znać, gdy kupuje się kompresor gumowy?

Przy zakupie kompresora gumowego najważniejsza jest wysoka jakość materiału, z jakiego został on wykonany. Tylko wtedy rurociągi przemysłowe będą wzbogacone o niezawodną część sprawdzającą się świetnie w regulowaniu ciśnienia i wyłapywaniu innych zakłóceń. Kompresor gumowy najlepszej jakości absorbuje zakłócenia osiowe, boczne i kątowe.

W zależności od materiału, z jakiego kompresory są wykonane, są one w stanie pracować w środowisku o zakresie temperatury od -40 do +150 stopni Celsjusza. Większość kompresorów w takim środowisku radzi sobie znakomicie, wykazując się najwyższą wydajnością. Materiał jest nierdzewny i kwasoodporny.

Czy kompresor gumowy może pracować pod ciśnieniem?

Zdecydowanie tak. Właśnie po to powstały kompresory gumowe, ale regulować ciśnienie i obniżać je do właściwego poziomu w instalacji przemysłowej. Możliwość pracy w tak specyficznych warunkach jest bardzo dużym atutem tego rodzaju części wzbogacającej system instalacyjny.

Wybierając wysokiej jakości kompresory gumowe można zapewnić sprawność instalacji przemysłowej na najwyższym poziomie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym każdy system będzie działał bardzo sprawnie.