Jakie atrakcje czekają na osoby z niepełnosprawnościami podczas wizyty w papugarni?

wizyta w papugarni

Zapewnienie dostępu do różnego rodzaju atrakcji użytkownikom z niepełnosprawnościami jest dziś powszechne. Większość miejsc, również tych oferujących kontakt ze zwierzętami, stara się dopasować przestrzeń w taki sposób, aby mogli korzystać z niej wszyscy. Jakie atrakcje czekają na gości w papugarni?

Jakie są dostępne atrakcje dla osób z niepełnosprawnościami?

Dawniej osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami nie miały możliwości korzystania z różnego rodzaju atrakcji. Dzisiaj sytuacja jest całkowicie inna. Większość miejsc oferujących różnego rodzaje atrakcje dopasowuje swoją przestrzeń w taki sposób, aby mogły z niej korzystać również osoby poruszające się o kulach, na wózkach inwalidzkich, niewidome czy niesłyszące. Również świadomość społeczeństwa jest o wiele większa. Osoby z niepełnosprawnościami nie budzą już takiej sensacji jak dawniej, przez co swobodniej mogą odwiedzać różnego rodzaju miejsca. Dodatkowo obcy ludzie bardzo chętnie oferują im swoją pomoc w przemieszczaniu się lub innych czynnościach. Atrakcje dla osób z niepełnosprawnościami są przystosowane do korzystania z nich przez wszystkich. Mogą zawierać opisy w języku Braille’a, czy nagrane w postaci audio do odsłuchania. Dzięki temu wszyscy na równych prawach mogą korzystać z dobrodziejstw muzeów, wystaw, zoo czy papugarni. 

Dlaczego papugarnia będzie dobrym pomysłem?

Coraz większym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się miejsca, gdzie można mieć kontakt z egzotycznymi ptakami. Świat papug jest bardzo interesujący. Papugarnia pozwala poznać różne gatunki ptaków, ich zachowania i nawyki. Co więcej, możliwe jest karmienie lub trzymanie ptaka na ręce. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie, z którego może korzystać każdy, ponieważ miejsce to można odczuwać wszystkimi zmysłami. Możliwe jest podziwianie pięknego koloru upierzenia, słuchanie śpiewnych odgłosów, poczucie zapachu ptaka czy pogłaskanie miękkich piór. Możliwe jest zaopiekowanie się ptakiem i nakarmienie go specjalnie przygotowaną mieszanką ziaren.