Jak wybrać suszarkę do włosów, która spełni nasze oczekiwania?

Producenci nie ułatwiają nam zadania. Suszarki mają coraz więcej funkcji, w ramach czego zwiększa się zakres cenowy, w którym można nabyć suszarkę do włosów. Lecz najważniejsze parametry, które należy wziąć pod uwagę, się nie zmieniają. Co to za parametry? Jakie funkcje powinna mieć suszarka do włosów? Czytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki do włosów?

Przeglądając specyfikację techniczną, zwróć uwagę na parametry, takie jak:

  • Moc – to właśnie od mocy działania zależna jest szybkość, z jaką wysuszysz włosy. Tak więc wyższa moc jest równoznaczna z szybszym suszeniem. Lecz to nie oznacza, że powinnaś wybrać suszarkę z jak najwyższą mocą. Dobierz ten parametr do rodzaju swoich włosów. Jeśli Twoje włosy są długie, zdrowe i grube to szukaj suszarki o mocy min. 2000W. Jeśli natomiast masz krótkie i nieco rzadsze włosy – szukaj wśród urządzeń z mocą mieszczącą się w zakresie 1400-1800W.
  • Regulacja temperatury – to funkcja praktycznie obowiązkowa, bez której ciężko będzie zadbać o bezpieczne wysuszenie włosów. Suszarki fryzjerskie mają kilkanaście stopni regulacji, lecz w warunkach domowych wystarczające będą 3 stopnie – powietrze chłodne/ciepłe/gorące. Dlaczego możliwość regulacji temperatury jest taka ważna? Ponieważ ułatwia pielęgnację włosów. Pod koniec suszenia włosów wykorzystaj zimny nawiew, a zobaczysz, że Twoje włosy będą się prezentowały jeszcze lepiej niż zazwyczaj. Wynika to z tego, że zimny nawiew ma pozytywny wpływ na kondycję włosów, wygładza powierzchnię i zamyka łuski włosów, co przy suszeniu jest bardzo ważne.
  • Regulacja siły nawiewu – to funkcja szczególnie istotna dla Pań, które wykorzystują suszarkę do modelowania włosów. Stworzenie pięknej stylizacji będzie znacznie łatwiejsze przy słabszym nawiewie. Mocniejszy przyda się wstępnego wysuszenia włosów. Tak więc jeśli chciałabyś modelować włosy z wykorzystaniem suszarki – koniecznie zadbaj o możliwość regulacji siły nawiewu.
  • Długość kabla – wybierz suszarkę z odpowiednio długim kablem, który zapewni Ci komfort korzystania z urządzenia w postaci swobodnego przemieszczania się.

Uwzględnienie powyższych parametrów to klucz do wyboru idealnej suszarki, która spełni Twoje oczekiwania.

Jaką suszarkę do włosów wybrać – Podsumowanie

Wybór na rynku suszarek jest ogromny. Na pewno każdy znajdzie idealne urządzenie, dostosowane do własnych wymagań. Wiesz już, co uwzględnić przy wyborze swojej nowej suszarki do włosów. Z taką wiedzą możesz rozpocząć poszukiwania. Powodzenia!

W sklepie https://fryzjersklep.pl/ znajdziesz szeroki wybór suszarek do włosów – sprawdź sama.