Jak wybrać odpowiedni napęd do bramy Hormann?

Brama

Dobra brama garażowa przetrwa dziesięciolecia i usprawni opuszczenie domu. W jaki sposób wybrać dobry napęd do bramy Hormann? Każdy, kto buduje nowy dom i chce umieścić w jego bryle garaż, zastanawia się nad wyborem konkretnej bramy garażowej. Wybór na rynku jest naprawdę imponujący. Wiele modeli może być sterowanych za pośrednictwem pilota lub aplikacji w smartfonie. Znacząco usprawnia to proces opuszczania i przyjazdu na posesję, co znaczenie zwłaszcza podczas pośpiesznych poranków. Jakie zaletą wiążą się z zakupem i użytkowaniem bramy garażowej segmentowej z napędem? 

Napęd do bramy Hormann – czym się charakteryzuje?

Napęd do bramy Hormann to napęd łańcuchowy od razu przygotowany do montażu. Charakteryzuje go stopień ochrony przed wodą na poziomie IP65. Wbudowane czujniki optyczne odpowiadają za to, aby krawędź zamykająca zadziałała w odpowiednim czasie. Są one cenione przez użytkowników ze względu na wyjątkowo cichy sposób działania. Nie wymagają konserwacji przy użyciu jakichkolwiek smarów.

Bramy garażowe segmentowe z napędem – dlaczego warto je wybrać?

Bramy garażowe segmentowe z napędem mają wiele zalet. Jedną z najważniejszych i często podkreślanych przez inwestorów jest ich niezwykła trwałość. Wygoda użytkowania wynika z łatwości otwierania i zamykania. Znaczenie ma również kompaktowość i brak potrzeby posiadania dużo wolnego miejsca na wjazd czy wyjazd z garażu. Duża ilość opcji do wyboru pozwala dopasować jej końcowy wygląd do stolarki okiennej i drzwiowej oraz innych elementów domu. Codzienny komfort, jaki wiąże się z korzystaniem z bramy to jednak nie wszystko. Ważny jest też szybki i bezproblemowy montaż. Segmenty wzmocnione i uszczelnione zwiększają izolację termiczną garażu. Za wyborem tego rozwiązania przemawia jego nowoczesny i estetyczny wygląd, który dobrze wpasowuje się w bardzo wiele stylistyk. Podsumowując, brama segmentowa z napędem stanowi bardzo praktyczne, funkcjonalne i miłe dla oka rozwiązanie, które jest idealne w przypadku bardzo wielu domów jednorodzinnych, bliźniaków i segmentów, ale również budownictwa wielorodzinnego.