Gdzie znajduje zastosowanie blister składany?

Blister składany jest jednym z najpopularniejszych opakowań, które dostępne są na rynku. Wynika to nie tylko a samego kształtu, ale również zalet, które z pewnością posiada. Gdzie znajdzie swoje zastosowanie? Fachowcy odpowiadają.

Blister Składany – czym jest?

Blister Składany to opakowanie, które posiada charakterystyczną formę wytłoczki. Składa się ona z dwóch części, które połączone są ze sobą specjalnym zawiasem. Dzięki temu można zamknąć w blistrach pewien przedmiot.

Blister zgrzewany zamyka się pod wpływem użycia ciepła. Jest to popularny sposób, który daje pewność, że umieszczony wewnątrz przedmiot będzie szczelnie zamknięty, nawet bez dostępu do powietrza. Unika się wtedy problemów z jego uszkodzeniem na skutek utlenienia.

Blistry są wykonane najczęściej z przezroczystego plastiku, który jest na tyle klarowny, że daje możliwość obserwowania tego, co właściwie znajduje się wewnątrz. Jest to korzystne przede wszystkim wtedy, gdy trzeba przedmiot dobrze zaprezentować.

Blister Składany – gdzie znajduje zastosowanie?

Blister składany może zostać użyty między innymi w fabrykach. To właśnie tam przedsiębiorcy muszą szukać sposobów na to, aby opakować przedmiot oraz go przetransportować do samego klienta. W blistrze zdecydowanie trafi on do sklepu w nienaruszonym stanie.

W blistry najczęściej pakuje się sprzęt elektroniczny, taki jak pendrive, słuchawki oraz głośniki. Jego szczelność oraz wytrzymałość jest na tyle duża, że odpowiednio chroni je przed uszkodzeniem na przykład na skutek upadku.

W blistry można właściwie zapakować wszystko. Są stosunkowo uniwersalne oraz zapewniają sztywność opakowania. Sprawdza się to między innymi w przypadku delikatnych konstrukcji takich jak szkło lub elementy plastikowe.

Blister składany sprawdza się między innymi w przypadku pakowania sprzętów elektronicznych. W ten sposób można mieć pewność, że będą one mogły dotrzeć do klienta w stanie nienaruszonym.