Egipt Marsa Alam 2021 – raj dla amatorów słonecznych kąpieli oraz nurkowania

wycieczka do egiptu

Egipt, obok takich kierunków wakacyjnych jak Grecja, Hiszpania czy Bułgaria, od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród polskich urlopowiczów. Trudno się temu dziwić – egipskie kurorty przyciągają turystów nie tylko nowoczesnymi hotelami czy zabytkami historycznymi, ale także słoneczną pogodą czy świetnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w Egipcie jest Marsa Alam, na co składa się kilka podstawowych czynników.

Wakacje w Egipcie – słoneczna pogoda przez cały rok

Wybierając zagraniczną ofertę wakacyjną w biurze podróży często kierujemy się lokalnym lokalnym klimatem, który w Polsce nie zawsze jest łaskawy dla wczasowiczów. Wakacje w Egipcie to niemal gwarancja słonecznej pogody, nie tylko w szczycie sezonu letniego, ale także poza nim – wiosną, jesienią, a nawet zimą, kiedy temperatury stabilizują się na poziomie 20 – 25 oC. W lipcu czy sierpniu natomiast trzeba liczyć się z upałami wyraźnie powyżej 30 oC. W Egipcie niezwykle rzadkim zjawiskiem są również opady atmosferyczne, co tylko utwierdza wielu turystów w przekonaniu, że wycieczka do kraju faraonów to idealna okazja do zażywania kąpieli słonecznych.

Marsa Alam – wakacje w kameralnym klimacie

Popularność miejscowości Marsa Alam co prawda nie może się jeszcze równać z poziomem zainteresowania takimi kurortami jak Hurghada czy Sharm El Sheikh, jednak zaczyna coraz mocniej zaznaczać swoją obecność na mapie turystycznej Egiptu. Marsa Alam położone jest nad Morzem Czerwonym, ok. 250 km na południe od Hurghady i w niedalekiej przeszłości było jedynie wioską rybacką. Jednak dobre uwarunkowania geograficzne oraz potencjał niezagospodarowanej przestrzeni sprawiły, że Marsa Alam z każdym rokiem prezentuje się coraz bardziej imponująco. Przy linii brzegowej pojawiają się kolejne nowoczesne hotele o wysokim standardzie.

Wakacje w Marsa Alam – gratka dla fanów nurkowania

Rejon Marsa Alam to prawdziwe bogactwo dzikiej flory i fauny, która zachwyca nawet najbardziej wymagających turystów. Dużym atutem dynamicznie rozwijającego się kurortu są oczywiście malownicze rafy koralowe, przyciągające amatorów nurkowania z całego świata. Wakacje w Marsa Alam to zatem niepowtarzalna szansa na spróbowanie swoich sił w nurkowaniu, bo właśnie tam znajduje się jeden z największych ośrodków snorkelingu, a także innych sportów wodnych. Warto zaznaczyć, że najbardziej znane miejsca do nurkowania w okolicy Marsa Alam to Abu Dabur Reef, Marsa Asslai, Dolphin Mouse czy rafa Elphiston.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.