Budowa basenów – co trzeba o nich wiedzieć?

basen

Basen to jedno z lepszych miejsc do relaksu w ciepłe dni i nie tylko. Ponadto ma on dość korzystny wpływ na nasze zdrowie, przez co w wodzie często przeprowadzane są ćwiczenia mające pomóc w rehabilitacji po urazie. Jak jednak wygląda budowa basenu i co warto wiedzieć na jej temat?

Najważniejsze informacje dotyczące budowy basenu

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że budowa basenów nie jest prosta. Zrobienie tego samodzielnie może być bardzo dużym wyzwaniem dlatego lepiej postawić na skorzystanie z usług firmy, która ma doświadczenie w budowaniu basenów i wie jak najlepiej wykonać to by stworzone kąpielisko służyło przez długie lata.

Wszystko zaczyna się oczywiście od projektu oraz decyzji na temat umieszczenia basenu. Jest to dość ważna decyzja, gdyż gdy zdecydujemy się na kąpielisko kryte to trzeba zdecydować się na sprawdzone zadaszenia basenowe i całą konstrukcję pomieszczenia tak by wytrzymała ona wysoką wilgoć panującą na basenie.

Kolejne kroki podczas budowy basenu

Gdy mamy już gotowy projekt basenu oraz wybrane miejsce pora przejść do wykonania wykopu bądź przygotowania powierzchni z odpowiednim zagłębieniem. Gdy miejsce pod budowę basenu jest gotowe pierwszy krok to wylanie niecki basenu, a następnie wymurowanie dna i wyposażenie go w akcesoria, które chcemy by się tam znalazły.

Potem pora przejść do przygotowania basenu do długotrwałego użytku. W tym celu ściany oraz dno wykłada się specjalnym materiałem, a następnie folią. Gdy zamontujemy resztę akcesoriów i podłączymy wszystkie systemy basen tak w zasadzie jest gotowy do użytku. Przed rozpoczęciem korzystania z niego trzeba jednak przeprowadzić odpowiednie testy.

Dlaczego warto postawić na basen kryty?

Gdy zależy nam na posiadaniu basenu przydomowego wybór krytej konstrukcji ma swoje zalety. Przede wszystkim z takiego kąpieliska można korzystać przez cały rok. Efekt, który uzyskalibyśmy podczas kąpieli na zewnątrz można z kolei minimalnie zastąpić poprzez odpowiednie skonstruowanie pomieszczenia, w którym znajduje się basen i przede wszystkim dobre przeszklenie tak by do basenu dochodziło naturalne światło.