Aparaty słuchowe wewnątrzuszne – dla kogo i czym się charakteryzują?

aparaty sluchowe

We współczesnym społeczeństwie przybywa osób, które zmagają się z niedosłuchem. Schorzenia narządu słuchu dotykają zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz seniorów. Rozwój technologii pozwala jednak przywrócić im radość z życia i podnieść komfort codziennego funkcjonowania. Wszystko dzięki nowoczesnym aparatom słuchowym, które stają się coraz bardziej dyskretne. Mowa głównie o aparatach słuchowych wewnątrzusznych, które potocznie nazywane są aparatami niewidocznymi. Czym się wyróżniają i dla kogo okazują się dobrym rozwiązaniem?

Czym są aparaty słuchowe wewnątrzuszne?

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe to nic innego jak niewielkie urządzenia, których podstawowym przeznaczeniem jest wzmacnianie głośności dźwięków. Podobnie jak inne rodzaje aparatów, składają się z trzech głównych elementów zapewniających skuteczność w niwelowaniu dyskomfortu spowodowanego ubytkami słuchu. Wśród nich można wyróżnić: mikrofon, procesor oraz słuchawkę, które wspólnie tworzą scalony układ. Zadaniem mikrofonu jest odbieranie dźwięków z otoczenia, które wzmacniane są we wnętrzu procesora.

Stamtąd kierowane są do słuchawki i potem bezpośrednio do kanału słuchowego pacjenta. Aparaty wewnątrzuszne potocznie nazywane są niewidocznymi z prostego powodu – w całości są schowane w uchu, dzięki czemu ich obecność nie powoduje dyskomfortu dla osób, które nie czują się swobodnie z użytkowaniem sprzętu dla niedosłyszących.

Zobacz także: https://www.megatek.pl/nowoczesny-aparat-sluchowy-na-co-zwrocic-uwage-przy-jego-wyborze/

Zalety wewnątrzusznych aparatów słuchowych

Dlaczego niewidoczne aparaty słuchowe zyskują na popularności? Powodów może być kilka, jednak wielu pacjentów decyduje się na podobne rozwiązanie z uwagi na dyskretny charakter urządzenia. Są niemal niewidoczne z zewnątrz, dlatego też cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza u młodych osób. Kompaktowe aparaty często stają się pierwszym wyborem dla osób noszących okulary korekcyjne i miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Co więcej, z uwagi na swoją budowę i lokalizację słuchawki, wykorzystują właściwości małżowiny usznej, zapewniając w ten sposób naturalny odbiór dźwięku.

Niewidoczne aparaty słuchowe – dla kogo?

Warto pamiętać, że wybór aparatu słuchowego powinien być podyktowany przede wszystkim względami zdrowotnymi i podnosić komfort życia codziennego. Aparaty wewnątrzuszne dostępne m.in. na https://akademiaslyszenia.pl/ są dobrym rozwiązaniem dla osób borykających się z lekkim lub umiarkowanym ubytkiem słuchu – w przypadku bardziej zaawansowanego niedosłuchu konieczne może być dobranie aparatu zewnątrzusznego, z widoczną słuchawką. Ponadto, tego typu urządzenia są robione na zamówienie, dlatego też koszty ich zakupu mogą być nieco wyższe.