3 powody popularności drewnianych placów zabaw

place zabaw

Decydując się na zamówienie drewnianego placu zabaw przede wszystkim będziemy mogli zapewnić dziecku bardzo ciekawą atrakcję i umożliwić aktywny wypoczynek, na dworze. Aranżując przestrzeń do zabawy dla pociechy powinniśmy pamiętać przede wszystkim o różnorodności. Drewniany plac zabaw zdecydowanie ją daje.


Różnorodność. To zdecydowanie ta cecha, która powinna charakteryzować odpowiednio przygotowaną przestrzeń dla dzieci. Chodzi tu oczywiście o przestrzeń do zabawy w ogrodzie lub na terenie działki. Budując dom i aranżując ogród warto zdecydowanie pomyśleć o tym, aby nasze pociechy również na dworze miały swój kąt również na zewnątrz.

Aranżacja placu zabaw oraz strefy relaksu dla maluchów powinna być oczywiście bardzo dobrze przemyślana. Zastosowane rozwiązania najlepiej, aby spełniały oczekiwania dzieci i rodziców, były dopasowane do wieku dzieci. Wtedy będziemy mieli pewność, że wszyscy będą zadowoleni. Jedną z ciekawszych rzeczy, którą można wykorzystać są drewniane place zabaw.

Drewniany plac zabaw – na czym polega?

Każdy z nas korzystał kiedyś z placu zabaw. Przebywanie na nim to duża frajda i możliwość spotkania w gronie innych dzieci. A gdyby tak plac zabaw przenieść na własną działkę? To możliwe. Drewniane place zabaw to w pełni profesjonalne konstrukcje, które zastępują wiele innych rzeczy: zjeżdżalnię, domki, huśtawki, gniazda, tunele, ścianki wspinaczkowe czy elementy manipulacyjne. Przykładowe realizacje można znaleźć na stronie firmy https://woodlit.pl/

Zobacz także: https://colibro.pl/co-daje-plac-zabaw-w-ogrodzie/

Możliwość atrakcyjnej zabawy

Dzieci kochają aktywnie spędzać czas wolny. Bez dwóch zdań. Dysponując drewnianym placem zabaw daje dzieciom szansę na maksymalne rozładowanie energii, która w nich drzemie. Dodatkowo ważne jest to, że zabawa może być różnorodna i połączona z użytkowaniem piaskownicy, domku, trampoliny czy basenu ogrodowego.

Ruch to zdrowie

Plac zabaw w ogrodzie zdecydowanie generuje pozytywny ruch u dzieci. Bieganie, skakanie, wspinanie, zjeżdżanie czy huśtanie się, a także korzystanie np. z elementów manipulacyjnych ćwiczy motorykę małą i dużą.

Bezpieczeństwo wspólnej zabawy

Bezpieczeństwo również jest ważne. Na działce, która jest ogrodzona nie ma możliwości, aby dzieciom stało się coś złego. Są pod kontrolą rodziców, mogą spokojnie bawić się we własnym gronie. Sama konstrukcja dobrego placu zabaw również sprzyja temu, że dzieciom nie może stać się nic złego. Warto o tym pamiętać przy zakupie.